Zlatan Ibrahimovic mbajti një fjalim në dhomat e zhveshjes së Milanit dhe e përdori atë për të frymëzuar skuadrën për të fituar ndeshjen kundër Veronës, tha trajneri, Stefano Pioli pas ndeshjes, duke zbuluar çelësin në fjalimin e Ibrahimovic për shokët e tij.

Ai tha diçka të mrekullueshme: “Të gjithë i mbajnë mend lojtarët e Milanit që fituan titujt e Serie A ose të Ligës së Kampionëve. A doni të kujtoheni? Kemi tre ndeshje për këtë,” citohet të ketë thënë Pioli nga fjalët e Ibrahimovicit që frymëzuan skuadrën me tre pikë të Milanit. dhe fitorja 1-3 që erdhi me një përmbysje, përcjell Korneri.net

Kujtojmë se futbollistët e Milanit kanë hedhur një hap të ri drejt fitimit të titullit të kampionit të Italisë, i 19-ti në historinë e klubit dhe i pari që nga viti 2011 me fitoren ndaj Veronës. Milani kryesues tani ka 80 pikë dy xhiro para përfundimit të kampionatit, dy më shumë se Interi në vendin e dytë dhe katër pikë nga dy ndeshje kundër Atalantës dhe Sassuolos do t’i mjaftojnë për të fituar titullin sepse ka një raport më të mirë të ndërsjellë ndaj Interit, që i garanton titullin nëse fitojnë të dy klubet e Milanit në fund të sezonit, me numër të barabartë pikësh. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here