Antoine Griezmann shkaktoi një vëmendje të madhe në Spanjë me një intervistë që i dha Jorge Valdanos. Ylli i kontestuar ashpër i Barcelonës i  ka rrëfyer legjendën e Realit. Intervista një ditë më vonë është tema e ditës në vend.

Griezmann u bë futbollisti i tretë më i shtrenjtë në historinë e Barcelonës me një transferim nga Atletico për 120 milionë euro verën e kaluar, por që atëherë ai nuk e ka justifikuar çmimin ose ka treguar se një lojtar erdhi në klub që i solli Francës një titull botëror dhe mbajti Atletico në krye të Spanjës dhe Evropës . Ai dhe Barcelona luajnë shumë keq me të, përcjell Korneri.net

Ai është veçanërisht i intriguar nga marrëdhënia e tij e keqe me Leo Messi, e cila daton në verën e vitit 2018. Në atë kohë, drejtuesit e Barcelonës iu përgjigjën thirrjeve publike të Messit për të sjellë Griezmann dhe ranë dakord për gjithçka me Atleticon dhe lojtarin e tyre më të mirë. Sidoqoftë, Griezmann ndryshoi mendim në minutën e fundit dhe qëndroi në Atletico, pas së cilës raporti e tij me Barcelonan dhe Messi  u prish plotësisht, e këtë e bëri të ditur  në një dokumentar të prodhuar nga Gerard Pique.

Griezmann hapi shpirtin e tij pas më shumë se një viti heshtje dhe u përkujdes që mediet spanjoll të kenë çfarë të shkruajnë në kopertinat e gazetave dhe portaleve të sotme.

Mundo Deportivo, një e përditshme sportive katalanase, gjithashtu veçon një deklaratë për një pajtim të madh midis yllit të ndarë dhe shefit të klubit: “Messi më tha se do të shkonte në vdekje me mua kur të bashkohesha me të në ekip.” /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here