Golden Eagle Ylli dhe Sigal Prishtina kanë zhvilluar sonte ndeshjen e vlefshme për Kupën e Kosovës, ku fitore shënoi ekip kryeqytetase me rezultat 95:70.

Kështu trajneri i ri i Prishtinës, Prakuraitis debuton me fitore. Kujtojmë që Sigal Prishtina bëhet skuadra e dytë pas Pejës që siguron ”Final – Four-in” e Kupës.

Artikulli paraprakNapoli e kërkon “milingonën atomike”, por lojtari përgjigjet në mënyrë shokuese…
Artikulli tjetërThe Sun: Xhaka një lojtar i pistë, statistikat nuk gënjejnë