Juventus ka pësuar disfatë në ndeshjen e kthimit në kuadër të Kupës së Italisë nga Napoli me rezultat 3:2, mirëpo falë fitores 3:1 në ndeshjen e parë kaloi në finale të këtij edicioni.

Golat për Napolin sonte u shënuan nga Hamsik, Mertens dhe Insingne, kurse dy golat e Juves i shënoi Higuain.

Juventus në finale të Kupës së Italisë do të takohet me Lazio, pasi kjo e fundit eliminoi Romën në gjysmëfinale.

Artikulli paraprakAsistim i “çmendur” nga Milot Rashica në fitoren e Vitesse [VIDEO]
Artikulli tjetërHazard e vendos derbin në Londër! Tottenham dhe Arsenal kryejnë detyrën e tyre, Liverpool arriti barazim dëshpërues….