Edhe një fitore ndaj Sevillas, edhe një mundësi e mirë për ta rrit numrin e trofeve të Superkupës së Spanjës për Barcelonën. Blaugranët realizuar fitore në ndeshjen e parë në Ramoz Sanchez Pizuan 0-2, dhe me 98% të mundësisë do ta fitojnë këtë trofe pas ndeshjes së kthimit që zhvillohet të mërkuren në Camp Nou.

Duhet theksuar se Sevilla nuk është e edicionit të kaluar pasi nga aty janë larguar disa lojtarë cilësor, por edhe me këtë përbrje tentuan që ta ndalin hovin e Barcelonës që me lehtësi të madhe shënoi dy herë me anë të Luis Suarez dhe Munir El Haddadi.

Artikulli paraprakSkandaloze: Luan Krasniqi mbeshtet turkun dhe jo Nuri Seferin qe perfaqso ngjyrat Kuq e Zi
Artikulli tjetërKush është perla belge që ‘çmendi’ Jose Mourinhon [FOTO]