Danimarka ka arritur të shënojë fitore minimale 1-0 ndaj Armenisë në kuadër të grupit E, në një ndeshje e cila ishte me shumë pak raste për shënim.

Golin e vetëm për Danimarkën e shënoi Christian Eriksen, i cili vetëm disa minuta pas shënimit të golim huqi një penallti.

Një ndeshje mjaftë interesante u zhvillua ndërmjet Lituanisë dhe Sllovenisë, e cila u mbyll me rezultat të barabartë 2-2.

Ishin vendasit ata që mbyllën pjesën e parë me rezultat 2-0 me golat që i shënuan Cernych dhe Slivka, kurse në pjesën e dytë rezultatin përfundimtar 2-2 e vulosën Krhin dhe Cesar.

Artikulli paraprakAnglia shënon fitore në sekondat e fundit
Artikulli tjetërShqipëri – Maqedoni: “Avullohen” biletat, por..?