Kampioni në fuqi francez, Paris Saint – Germain, nuk pati nismë të mirë këtë edicion, mirëpo fitoren e njëpasnjëshme kanë bërë që skuadra e drejtuar nga Unai Emery pas fitores së sotme në udhëtim te Dijon me rezultat 1:3 të renditet në pozitën e dytë në renditjen tabelare me vetëm tre pikë më pak se lideri Monaco.

Gola për PSG në këtë ndeshje i shënuan Lucas Moura, Thiago Silva dhe Edinson Cavani, kurse për Dijon golin e vetëm e shënoi Tavares.

Artikulli paraprak“Show” nga PSV Eindhoven te Alkmaar
Artikulli tjetërNgjarje tjera të këqija nga Premier League