Roma ka shënuar fitore të madhe në Bergamo, ndaj Atalantës me rezultat minimal 0-1.

Skuadra e Di Francesco fitoi me golin e serbit Aleksandër Kolarov, edhe pse ndeshje nuk ishte aspak e lehtë për skuadrën nga kryeqyteti italian.

Atalanta u mundua të barazoi rezultatin dhe pati iniciativë të lehtë në fushë, mirëpo gjithçka ishte e kotë para mbrojtës së romakëve.

Roma tani i bashkohet Juventusit në tabelë dhe kanë nga tre pikë, pas xhiros së parë në Serie A.

Artikulli paraprakPërfundon gjithçka: Kalinic zyrtarisht lojtar i Milan
Artikulli tjetërPrekëse/ Neymar shpërthen në lot për Barcelonën