Ndeshje e trentë në Juventus Staduium

Napolo shënoi fitore të merituar me rezultat 0-1, dhe me këto tri pikë definitivisht e vulosi fatin e titullit, që shkon në qytetit e ladishëm italian, dhe për herë të parë që nga koha e të madhit Diego Armando Maradona, shkruan Korneri.net

Napolitanët dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, dhe pas një lufte të madhe, por me rastet e mysafirëve, Napolit ia siguroi pikët e titullit, Raspadori që realizoi në minutën e 93′ vetëm pak minuta pasi u inkuadrua në lojë.

Në fund, festa e madhe e lojtarëve nisi te klubi i madh italian Juventus, sepse tashmë trofeu mund të niset drejt Napolit që nesër./Korneri.net

Artikulli paraprakMan.United në finale të FA Cup, përballë Man.City
Artikulli tjetërPeja në finale