Një nga skuadrat favorite për të shpëtuar rënjen nga Serie B pa dyshim se është skuadra e treshës shqiptare, Samir Ujkani, Rey Manaj dhe Edgar Cani.

Pisa sot mposhti Ternanen me rezultat minimal 1:0 me golin e vetëm të shënuar nga Gatto.

Në këtë ndeshje të plotë për 90 minuta ishin Ujkani e Manaj, kurse Cani ishte zëvendësues.

Artikulli paraprakBundesliga: Ditë e skuadrave favorite, dështon vetëm G’ladbach
Artikulli tjetërRooney e shpëtoi Man.United, Carroll shënoi dy herë