Ndeshja e mbetur e xhiros së 16-të, Pescara-Fiorentina e cila nuk ishte luajtir shkaku i borës u zhvillua sonte, me fitore të cilën e realizuan mysafirët me rezultat 1:2 dhe atë në sekondat e fundit të minutës së 95.

Ishin vendasit që shënuan të parët me anë të Gianluca Caprari pa kaluar 20 minuta lojë. Supergolat e Cristian Tello Herrera në minutat 68 dhe 95, i dhanë tri pikë të vlefshme skuadrës nga Firenca që tashmë ka 37 pimë dhe po afrohet sigurtë djretë zonës së Europa League, së paku kuptohet.

 

Artikulli paraprak“Mallkim” dëmtimesh te Milani, Montela në hall
Artikulli tjetërNëse edhe sivjet dështon, do të largohet!