Fiorentina ka siguruar rrethin e dytë të garave në Europa League, pasi mposhti lehtë dhe në mënyrë rutinore Slovan Liberec me rezultat 3-0. Gjithçka shkoi sipas planeve për skuadrën italiane që shënoi dy herë që në pjesën e parë përmes lojtarëve kryesor, Josip Ilicic nga Nikola Kalinic, kurse giolin e fundit në ndeshje e realizoi Sebastian Cristoforo.

Fiorentina ka 10 pikë, tri më shumë se Qarabak që fitoi në udhëtim te PAOK me rezultat 0-1 me golin e Michel. Fiorentinës i duhet vetëm edhe një pikë në dy ndeshjet e ardhshme për kualfikim të sigurtë, ndërsa Qarabak një fitore.

 

 

 

Artikulli paraprakAjax e fitoi superndeshjen ndaj Celta Vigos
Artikulli tjetërInter afër eliminimit, garë e hapur në grupin K