Një ndeshje mjaftë interesante u zhvillua në Torino, ku skuadra vendasve barazoi 1-1 me Fiorentinën.

Mysafirët në 25 minutat e fundit luajtën me dy futbollistë më pak, pas përjashtimeve të Castrovilli dhe Milenkovic, të cilët nuk do të luajnë përballë Interit javën tjetër, por edhe kështu ia dolën të marrin një pikë të vlefshme, shkruan Korneri.net

Pas shtyllën në pjesën e parë të Valhovic dhe tranzverzalen e Zazam në pushim skuadrat shkuan me barazim pa gola, por Fiorentina kur mbeti me një lojtar më pak, shënoi gol përmes francezit të famshëm Franck Ribery, kurse pasi skuada “viola” mbeti edhe me mbrojtësin serb, vendasit ia dolën ta barazojnë rezultatin me golin e Andrea Belotti dy minuta para fundit.

Për Belotin ishte goli i 10-të, sezonal.

Torino ende mbetet në rrezik, pasi ka vetëm tri pikë më shumë se skuadra e fundit Crotone, kurse Fiorentina është e qetë në mesin e tabelës. /Korneri.net

Artikulli paraprakRivaldo: Barça gaboi që nuk e shiti Messin, do të shmangte krizën
Artikulli tjetërKthehet qetësia te Inter, ishte gati të dënohej me pikë në renditje