Skuadra italiane Fiorentina shënoi fitore 0:1 në ndeshjen e parë të 1/32 së finales në Europa League në udhëtim te Borussia M.Gladbach, dhe ka bërë një hap të madh drejtë kaulifikimit tutje.

Mysafirët që luajtën më mirë në pjesën e parë arritën që në minutën e 44. të shënojnë golin e fitores përmes sulmuesit Federico Bernardeschi. Vendasit tentuan në pjesën e dytë që së paku ta barazojnë rezultatin, por nuk ia dolën.

 

 

 

Artikulli paraprakSkuadra e tetë belge mposht Tottenhamin
Artikulli tjetërTelevizioni kinez: ‘Berlusconi shet Milanin’. Hidhet firma përfundimtare