UEFA ka publikuar kandidatët për ta organizuar finalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2019

Madridi dhe Baku janë kandidat për ta organizuar finalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2019.

Kryeqyteti i Spanjës është kandidat me stadiumin e ri të Atletico Madridit, Estadio Metropolitano Roberto Meléndez.

Kurse, kryeqyteti i Azerbajxhanit është kandidat me stadiumin Baku National Stadium.

Artikulli paraprakMourinho – Conte? Ja kë preferon Eden Hazard
Artikulli tjetërMilan nën presion të madh, ylli 17-vjeçar kërkohet nga e gjithë Evropa