Ashtu siç edhe është pritur kampioni i Kosovës, Sigal Prishtina e ka mposhtur me lehtësi anëtarin e Ligës së Parë, Kb Kalaja me rezultat 102:67.

Prishtina nuk e diskutoi fitorën në asnjë moment, ku rezultati në vazhdimësi ishte i lartë për ekipin e Andin Rashicës.

Kapiteni Edmond Azemi ishte basketbollisti më efikas 21 pikë, kurse të gjithë basketbollistët që skuadra pazi në dispozicion realizoi pikë.

Te Kalaja më pikë më së tepërmi pikë realizoi amerikani Xavier Newson, 20 sosh.

Prishtina në gjysmëfinale takohet me nikoqirin Golden Eagle Ylli.

Artikulli paraprakE paparë në Kosovë: Gjyqtare femër në ndeshjen Sigal Prishtina – Kalaja (FOTO)
Artikulli tjetërLajmi fundit: Ndërron termini dhe lokacioni i ndeshjës Vllaznia -Besa