Mesfushori 32-vjeçar firmosi një kontratë tre-vjeçare me “djajtë” në verën e kaluar dhe luajti 31 ndeshjen nën urdhrat e Louis van Gaal, por që kur Mourinho mori drejtimin e ekipit, gjermani u kalua te skuadra U-23. “Eshtë një tallje, – tha anëtari slloven i “FifPro”, Dejan Stefanovic për “BBC”.

“Në Slloveni, ne do ta kishim denoncuar një veprim të tillë dhe do të kërkonim penalitetin më të madh të mundshëm, tre vjet burg. Eshtë ofendim publik.”

Artikulli paraprakFOTO/ Tifozi special në mbështetje të Shkëndijës së Tetovës
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Thiago Silva te Milan, por vetëm..?