Në ceremoninë e organizuar në Londër, FIFA ka përzgjedhur portierin më të mirë të këtij viti.

Është portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, që ka mposhtur Keylor Navasin dhe Manuel Neuerin.

Artikulli paraprakKy është formacioni më i mirë i vitit sipas FIFA-s
Artikulli tjetërZidane merr çmimin më të madh në karrierë nga FIFA