Vendimi nga FIFA për Rashicën e Rrahmanin ëhstë pozitiv.

FIFA ka kryer shqyrtimin e kërkesës së dy futbollistëve të përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica dhe Amir Rrahmani me ç’rast iu është dhënë leja që të luajnë për Kosovën në ndeshje kundër Finlandës.

Sipas burimeve të FFK-së brenda FIFA-s të dy futbollistët kanë marr përgjigje pozitive dhe konfirmimi pritet të jepet të hënën,

Artikulli paraprakNeuer kapiteni i ri i Gjermanisë
Artikulli tjetërJa si relaksohen lojtarët e Kosovës para ndeshjes me Finlandën (FOTO)