Gjiganti holandez Feyenord është duke dominuar në kampionatin holandez, duke u shkëputur në pesë pikë nga giganti tjetër Ajax, raporton “korneri.net”.

Feyenoord sonte mposhti Nijmegen me rezultat të thellë 4:0.

Golat për liderin i shënuan Berghuis, Elia, Joergensen (që shënoi dy gola).

Pas 20 xhirove në kampionatin holandez, kryeson Feyenoord me 51 pikë, pesë më shumë se i dyti Ajax.

Artikulli paraprakNice fitoi dhe rrëmbeu kreun, por ka një ndeshje më shumë se…
Artikulli tjetërFA Cup: Man. United me fitore bindëse në raundin tjetër