Paraqitja e liderit dhe favoritit kryesor në Eredivisie, Feyenoord në pjesën e parë në udhëtim te Feyenoord nuk ishte e mirë dhe nuk ishte rastësi që vendasit ishin në epërsi pas golit të shënuar nga penalltia Reza Ghoochannejhad.
Por, në pjesën e dytë mysafirët ishin ata të vërtetit dhe me plotë meritë fituan 1:2.
Barazoi Nicolai Joergensen, kurse fitoren ia siguroi Feyenoord-it, këmbëshpejti Tonny Vilhena.

Artikulli paraprakNapoli e rrezikoi fitoren edhe përkundër tre golave epërsi
Artikulli tjetërFitore e vështirë e Man.United