Kur ka mundur që sot ta festoj titullin e kampionit për herë të 16-të, në histori të klubit, por pësoi disfatë të thellë nga Excelsior 3:0, e në anën tjetër Ajax fitoi 4:0, kështu që titulli do të vendoset javën tjetër dhe të fundit kur Feyenoord do të luajë në shtëpi me Heracles, kurse Ajax në udhëtim te Williem II.

Feyenoord luajti mirë në pjesën e parë, por sikur humbën në të dytën kur për 9 minuta pranoi tre gola nga Nigel Hasselbaink, Stanley Elbers dhe Ryan Koolwijk. /Korneri.net

 

Artikulli paraprakMilner huqi penalltinë e kualifikimit të sigurtë në Champions
Artikulli tjetër10 gola në Olimpico, Interi humbi nga Genoa që mbetet në elitë