Një e arritur e jashtëzakonshme e KF Arbëria.

Lipjani apo më saktë Dobraja e Madhe, është në festë e jashtëzakonshme, pasi klubi i tyre i zemrës KF Arbëria, edhe zyrtarisht është anëtar i Superligës, shkruan Korneri.net

Pasi KE pranë FFK-së, mori vendim që Liga e Parë të mbyllet dhe të merret vendim që dy skuadrat e para të inkuadrohen në elitën e futbollit kosovar, klubi Arbëria përmes faqes zyrtare në facebook, ka uruar adhuruesit e vet për këtë ditë hitorike. /Korneri.net

Artikulli paraprakMenjëherë pasi e dham lajmin, nisin urimet e lojtarëve të Besës
Artikulli tjetërFaruk Statovci: “FFK t’iu blej vitamina ekipeve elitare, që mos të humbin nga kamarijerat dhe furragjinjtë”