Lionel Messi tregoi edhe njëherë pse është futbollisti më i mirë në histori të futbollit. Atëherë kur pritet më së shumti nga ai, dhe atëherë kur i duhet më së shumti Barcelonës, argjrntinasi magjik del në shesh duke shënuar dhe mposhtir rivalin më të madh dhe të përjetshëm, Real Madridin dhe atë në Santiago Bernabeu.
Messi shënoi golin e parë dhe të fitores për Barcelonës, por ky i dyti ishte shumë i veçantë pasi realizoi golin e tij të 50-të, në karrierë dhe festa e tij ishte “epike” dhe e paparë ndonjëherë.
Foto e tij me fanellë në dorë duke iu treguar tifozëve të Realit ka bërë xhiron e botës, dhe kjo foto është bërë edhe me përplotë shaka.

Artikulli paraprakSergio Ramos tregon qëllimin e ndërhyrjes ndaj Messit
Artikulli tjetërLajm i pabesueshëm në mediat gjermane: Mario Gomez kërkohet nga Bayern, por sulmuesi përgjigjet në mënyrë shokuese….