Sulmuesi francez i Real Madrid nuk është në formën e tij më të mire te skuadra mbretërore, andaj pakënaqësinë ndaj tij janë duke e dëshmuar edhe tifozët e zjarrtë nga Madridi. Sipas mediave spanjolle, Benzema në dy ndeshjet e fundit të Realit ai është fërshëllyer vazhdimisht nga tifozët dhe reagimi ndaj francezit nga tifozëria mund të jetë një lloj alarmi për një largim të mundshëm të francezit nga skuadra ku i fitoi të gjitha trofetë e mundshëm ne futboll.

Artikulli paraprakA ka limite djaloshi nga Madeira? Makina Ronaldo me një tjetër rekord
Artikulli tjetërMilan skuadra më e mirë në udhëtim këtë edicion deri tash