Gara e parë e sezonit dhe Ferrari triumfon me dy pilotët e tij.

Skuadra e madhe italiane festoj në garën e parë sezonale, por ajo që duhet theksuar është se sivjet Ferrari me shumë gjasë po e kthen interesimin në F1, dhe paralajmëron edicion të jashtëzakonshëm, shkruan Korneri.net

Charles Leclerc fitoi GP-në e Bahreinit, garën e parë të Kampionatit Botëror 2022. Piloti i Ferrarit i parapriu shokut të skuadrës Carlos Sainz dhe Mercedesit të Lewis Hamilton, që e kompletoi podiumin fitues. Fatkeqësia e Red Bull: kampioni i botës Max Verstappen doli nga gara dhe Sergio Perez u rrotullua në xhiron e fundit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here