Feronikeli ka arritur fitore bindëse në kuadër të xhiros së 16-të në Vala Superligë, duke deklasuar Vëllaznimin me rezultat 3:0, shkruan “Korneri.net”.

Dy herë Mendurim Hoti dhe një herë Arifaj realizuan golat për Niklin, duke vulosur kështu dominimin në këtë ballafqim.

Pas kësaj fitoreje Feronikeli vazhdon ngjitjen në renditjen tabelare, kurse Vëllaznimi bën hap fals në këtë xhiro./Korneri.net.

Artikulli paraprakBarazim në Gjilan, 89′-nshit i mungoi fati, pasi….
Artikulli tjetërLlapi e “asfaltoi” Besën vendase