Nëse Ferizaj nuk ia doli të shënonte fitore para addhuruesve të vet, megjithatë mbetet ende pa humbje në pranverë pasi edhe këtë herë barazpo pa gola me Lirinë.
Ferizaj që po lufton t’i shmanget barazhit, ishte skuadër më e mirë se Liria dhe pati më shumë nga loja, mirëpo nuk ia doli që së paku njëherë të realizonte në portën e mysafirëve të cilët këtë herë ishin të vëmendshëm në reparton defanziv, dhe ia dolën që të nxjerrin një pikë në këtë udhëtim që nuk ishte aspak i lehtë.
Ferizaj tashmë ka 21 pikë aq sa edhe Drita, kurse Liria katër më shumë.

Artikulli paraprakFitore e vështirë e Man.United
Artikulli tjetërDerbi lokal me spektakël: Lideri fioi bindshëm