Skuadra e Ferizaj para pak ditësh transferojë mbrojtësin e Hajvalisë, Elbasan Gashi, por ende pa filluar sezoni pranveror klubi jonë ka ndërperë bashkëpunimin me Gashin për shkak se KF Ferizaj ka kërkuar kontratë 2 vjecare ndërsa Elbasan Gashi nuk e ka pranuar, dhe tani Elbasan Gashi eshtë një futbollist i lirë, njofton KF Ferizaj në facebook.

Ndërsa brenda kësaj jave priten perforcimet e rradhës. Ne si klub jemi në kërkim të një mesfushori ofansiv dhe një sulmuesi, pra shumë shpejtë do të kemi transferet e rradhës.

Artikulli paraprakZYRTARE/ Dortmund goditje të dyfishtë. Brenda ditës nënshkruan edhe me një tjetër lojtar
Artikulli tjetër21 ndeshje pa humbje, Mustafi fati i bardhë për Arsenalin