Ferizaj nuk arriti fitore në shtëpi ndaj Gjilanit që i bëri nderë në njëfarë mënyrë Lirisë së Prizrenit.
Ndeshja në Ferizaj nuk dha as gola edhe pse vendasit patën më shumë nga loja, mirëpo këtë herë ferizajasit nuk shënuan gol aq shumë të dëshiruar, dhe tash po rrezikojnë shumë seriozisht që të luajnë në barazj së bashku me Dritën. Korneri.net

Artikulli paraprakLiria ia doli të mposht Trepçën dhe merr lajme të mira nga Ferizaj
Artikulli tjetërDrenica mposht bindshëm Besën