Ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson (Kryetari i Forumit teknik në UEFA ka folur për skuadrat italiane në Champions League, eliminimi i tyre i vështirë thënë dhe për dominimin actual të spanjollëve, por i dha shpresa Juventusit që sivjet mund ta fitojë titullin evropian.

“Në 50 vitet e mia karrierë, unë kam luftuar shumë kundër skuadrave italiane për t’i eliminuar. Mund të them së është çështje ciklesh sepse tash po jetojmë në kohën e  Barcelonës dhe Real Madridit që kanë diçka më shumë se të tjerët, por unë mendoj se Juve, dhe Bayern, mund të jenë një nga ato ekipe që mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve. Një plus i madh është Massimiliano Allegri, një trajner i madh, dhe një një përparësi e madhe që ky klub e ka stadiumin e vet shumë të, por kjo është një gjë e rrallë në Itali”, ka thënë Ferguson.

 

Artikulli paraprakUS Open: Nadal i fortë, kaloi në rrethin e dytë
Artikulli tjetërE la futbollin për muzikën Rock!