Legjenda e futbollit botëror dhe atij Brazilian, Ronaldo, i ashtuquajturi “Fenomeni”, ka zgjedhur “top 11”, apo e thënë ndryshe formacionin e tij më të mirë në historinë e lojës së futbollit.

Ish-ikona braziliane, i cili ka luajtur për sërën e skuadrave të tilla, si Barcelona, Real Madrid, Milan, Inter etj, ka nominuar emër pas emri, nga porta deri te sulmi, lojtarët, me të cilët do të donte të kishte si ekip, nëse do të bënte rolin e trajnerit.

Formacioni i “Fenomenit” është ky:

Artikulli paraprakMo Farah përsërit Londrën, dy medalje ari edhe në Rio
Artikulli tjetërIcardi ka klauzolë që e kalon 100 milionëshin!