E rahatoj edhe Barcelonën në Ligën e Kampionëve me dy gola të shënuar, kurse tash zyrtarët e klubit dhe ai do të ulen në tavolinë për të diskutuar për marrëveshjen e re.
Paulo Dybala sipas të gjitha gjasave do të mbetet te Juventus deri në vitin 2022, pasi ka nënshkruar kontratën e re e cila është shumë më e mirë se kjo që ishte deri më tani sepse tash e tutje “fenomeni i ri” argjentinas do t’i përfitoj nga 7.5 milionë euro në vit, derisa kluzola e tij është rritur në mbi 100 milionë euro.
Me fjalë tjera, skuadrat e interesuar për të, mund vetëm të vajtojnë.

Artikulli paraprakDita historike e Milanos , priten ndryshime të mëdha
Artikulli tjetërAncelotti: Jemi akoma gjallë