Derisa Gaatasaray po vazhdon të përforcohet jashtëzakonisht shumë për edicionin e ri me lojtarë kryesisht të njohur nga Evropa, sikurse që po e bënë edhe rivali tjetër imadh Besiktas, nga ana tjetër Fenerbahce po përgjigjet fuqishëm, shkruan Korneri.net.

Mediat turke kanë raportuar se Fereni është shumë afër, për most ë thënë e ka kryer punën me sulmuesin fenomenal spanjoll Roberto Soldado, i cili nga Villarreal pritet të kaloi te Fenerbahce për saktësisht 10 milionë euro. Palët janë dakorduar, dhe tash vetëm pritet disa më e përshtatshme kur lojtari do të udhëtojë në Stamboll për vizita mjekësore. /Korneri.net

Artikulli paraprakNuk kanë forcë Klopp dhe Liverpool ta ndalin Barcelonën
Artikulli tjetërFiorentina befasoi me tansferimin e realizuar