Joao Felix shënoi një gol të bukur në fitoren e Atletico Madrid kundër Villarreal, dhe më pas vuri gishtin tregues të dorës së tij të djathtë në gojën e tij, duke bërë gjest për dikë që të mbyllte gojën përfundimisht.

Shumë menduan se reagimi i tij ishte drejtuar trajnerit të ekipit Diego Simeone, por kjo nuk është e vërtetë. Mesazhi i Felix ishte për shokun e ekipit Renan Lodi, i cili e thirri atë para ndeshjes të xhiros së 25-të të kampionatit spanjoll dhe i tha atij se ishte koha të fillonte të luante mirë, përcjell Korneri.net

Felix u soll te Atletico para fillimit të sezonit të kaluar në një transferim rekord për klubin dhe i katërti më i madh ndonjëherë. Ardhja e tij nga Benfica u pagua 126 milionë euro. Për ekipin udhëheqës të La Ligas, Felix po luan mesatarisht më pak se një orë për ndeshje këtë sezon. Ai shënoi shtatë dhe shënoi pesë gola për shokët e tij të skuadrës.

Goli i portugezit priti për më shumë se një muaj, që nga ndeshja kundër Valencias në xhiron e 20-të kur ai ishte shënuesi dhe asistues. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here