Dy ditë para ndeshjes vendimtare të tërë një edicioni të gjatë dhe aspak të lehtë për Pozharanin, skuadrën e Ligës së parë të Kosovës, zyrtarët e klubit, shtabi teknikë dhe futbollistët kanë udhëtuar që sot në qytetin e Mitrovicës, atje ku do të zhvillohet ndeshja e barazhit kunëdr Ferizajt, shkruan Korneri.net.

Entizuazmi, dëshira dhe serioziteti i të gjithëve për ta siguruar elitën e futbollit është jashtëzakonisht i madh, andaj ata tashmë kanë arritur në Mitrovicë ku do të qëndrojnë në karantinë, ushtrimet do të bëhen në stadium në mënyrë që më mirë ta persin ndeshjen e së shtunës që fillon në ora 16.00.

“Jemi gati për Vala Superligë”, është sllogani i të gjitëve në klub. /Korneri.net

Artikulli paraprakIntelektualët me mesazh të madh pak para ndeshjës së barazhit
Artikulli tjetërStadiumi i Juventusit ndryshon emër, bëhet “Allianz”