Reagim i drejtë i klubit të njohur kosovar.

Liria e Prizrenit ka reaguar shumë shpejtë mëngjesin e sotëm pasi të dielën mbrëma dëgjuaj mikrobiologun Lul Raka, se FFK-së, ka vensdosur ta mbyll edicinin në Ligën e Parë, e jo IKSHPK-ja, lajm të cilin Korneri.net e dha i pari pak minuta pas deklaratave të z.Rakës.

Ky është reagimi i plotë i Lirisë.:

Mikrobiologu Lul Raka deklaroi mbrëmë ne Koha Shtese:

“Vendimi për ndërperjen e garave të tjera e ka marrë Federata e Futbollit e Kosovës dhe jo Ministria e Shëndetësisë apo Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. Instituti vetëm se ka bërë vlerësimin e rrezikut të përgjithshëm dhe sa më shumë që të ketë gara, aq më shumë do të rritej rreziku, por kategorizimin se cila ligë ka përparësi për t’u vazhduar e ka bërë ekskluzivisht Federata e Futbollit e Kosovës”.
KF Liria, kërkon që FFK- ja të sqarohet lidhur me këtë rast, të marrë përgjegjësinë që i takon e jo ta hedh fajin tek IKSHP e MSH që mohojnë të ken sjelë vendimin për suspenidimin e garave të tjera pos Superligës.
Pandemia po kalon, me këtë hapja e lehtësimi masave në gjithë sferat po ndodhë.
FFK, vendos dhe riktheje Ligën e Parë menjëherë !
Korneri.net

Artikulli paraprakThe key benefits of Online Dating
Artikulli tjetërGjëndja e rëndë shëndetësore kur ishte 20-vjeç, Van Dijk rrëfen tmerrin: Firmosa testament! Nëse do të vdisja, paratë e mia do t’i kalonin…