Përforcimi më i ri i Romës,  mbrojtësi Fazio ka arritir tashmë në kryeqytetin italian, ndërsa sot në mesditë do t’i kryej vizitat mjekësore për të nënshkruar më pas edhe zyrtarisht kontratë me klubin Roma. Fazio nuk do të jetë përforcimi i fundit i Romës pasi aty i duhet edhe disa lëvizje të tjera, e sidomos një mbrojtës i krahut të majtë.

2Është nder i madh për çdo futbollistë në botë të luajë në një skuadër me një ikonë siç është Fancesco Totti”, ishin fjalët e para për Fazio i cili kalon te Roma nga skuadra angleze Tottenham për 4 milionë euro, edhe pse edicionin e kaluar ishte i huazuar te Sevilla.

 

Artikulli paraprakPunë e kryer: Lacazette është i Arsenalit
Artikulli tjetërInter përforcohet mirë, mençur dhe pa bërë shumë zhurëm