Vjen edhe fitorja e tretë për Manchester United në Premier League, por këtë herë me anën e fatit sportive sepse goli u arrit në sekondat e fundit të kohës shtesë. Në një ndeshje me pak raste e me shumë shi që nuk u ndal gjatë gjithë kohës, United pati më shumë se vendasit Hull City, dhe kjo në njëfarë mënyrë u shpagua në fund kur i riu Marcus Rashford shënoi golin e fitores dhe të startit 100% të United në këtë fillim edicioni.

Artikulli paraprakFitoi pa lënë gjurmë
Artikulli tjetërAbate është “joker” i kundërshtarëve, Napoli fitoi spektaklin në San Paolo