Harry Kane, golashënuesi më i mirë në historinë e Tottenhamit dhe Anglisë, pas një drame të madhe natën e premte në të shtunë, nënshkroi për Bayernin për kënaqësinë e turmës së mbledhur para selisë së gjigantit gjerman.

Kane i cili deshti me çdo kusht t’i bashkohej gjigantit bavarez dhe të largohet nga Tottenham pas shumë vitesh pa fituar asgjë, i ka “tranuar” tifzoët e Bayer Munich, të cilët kanë vërshuar dyqnet e klubit për të blerë fanellën e Kane, përcjell Korneri.net

Bësoni apo jo, sipas infromacioneve të sigurta nga klubi gjerman, një fanellë e anglezit po shitet nga 100 euro, kurse brenda një dite janë shitur hiq më pak se 10.000 fanellë.

Kjo i bie se për 24 orë Bayern ka mbledh 1 milionë euro, e kush e di se ku të ndalet kjo shifër marramendëse. /Korneri.net

Artikulli paraprakLiverpool po shkel shumë për mesfushorin e Southampton
Artikulli tjetërMan.United fitoi, por Wolves nuk e meritoi humbjen