Në edicionin e ri sportiv qe po vjen KB BASHKIMI PRIZREN do të përfaqësohet me ngjyrat e zakonshme e unike te klubit!
Ato si përherë do të jenë të kombinuara në mes vete!
Ngjyra Portokalli,e Zezë dhe ngjyra Bardhë do të na ndjekin edhe këtë stinor!
Rekuizitat me ngjyrë Portokalli do të jenë ato te cilat ne do i kemi sa herë luajmë vendas,ndërsa ato me ngjyrë të bardhë në ndeshjet kur ne jemi mysafirë…
Fanelat e reja do të përdoren në SuperLigën e Kosovës,në Ligën Ballkanike(BIBL) dhe sigurisht në ndeshjet e Kupës së Kosovës!
Janë të dizajnuar në mënyrë unike dhe me shumë pasion nga Elena Totaj!
Në foton e ilustruar shfaqet dresa me numrin 12,ajo e Kapitenit Qendrim Biraj!/kbbashkimi/

Artikulli paraprakNuk ndalet Trepça 89, i rrëmben Prishtinës kreun
Artikulli tjetërFeronikeli zhvilloi përgatitjet e fundit para derbit me Prishtinën