Radamel Falco shpëtoi Monacon nga një humbje e papritur në shtpëi me Dijon duke rikthyer të vetme në krye skuadrën nga principata. Kolumbiani I vetëm zgjidhi ndeshjen për formacionin e Jardim, në një mbrëmje aspak të mirë për skuadrën monegaske, me Dijonin që në kërkim për pikë kishte menduar t’I bënte një surprizë vendasve duke shënuar dhe golin e epërsisë provizore në minutën e 42-të me Varralut.

Në vështirësi, Monaco pati nevojë për hyrjen në fushë të Radamel Falcaos. Sulmuesi kolumbian në të 69-tën, mori përsipër një goditje dënimi që e ezekutoi mrekullisht mirë por vetëm fati ja mohoi golin që e coin ë këmbët e Dirarit, I cili barazoi shifrat përpara se po Falcao nga një pozicion I ngjashëm të shënonte dhe golin e 2-1 për një fitore shumë të rëndësishme për vendasit në këtë pikë të sezonit.

Raporti: Supersport.al

Artikulli paraprakBottas, “pole position” në Bahrein, Hamilton pas tij
Artikulli tjetërJu kujtohet Venezia? Ja ç’farë suksesi ka arritur nën udhëheqjen e “Super-Pippo-s”