Chelsea's Cesc Fabregas during the Emirates FA Cup, fourth round match at Stadium:MK, Milton Keynes. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Sunday January 31, 2016. See PA story SOCCER MK Dons. Photo credit should read: Mike Egerton/PA Wire. RESTRICTIONS: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Çdo ditë e më shumë bëhet e qartë se ditët e Cesc Fabregas në Premier League janë të numëruara.

Lojtari i Chelsea ka humbur protagonizëm në skuadrën e drejtuar nga Antonio Conte dhe duket se spanjolli e ka shumë të qartë arsyen.

“Për lojtarët e talentuar është më e vështirë të triumfosh. Po i jepet prioritet forcës fizike. Nëse kërkon të luash, duhet të vraposh shumë ose të jesh i fortë fizikisht, gjëra që nuk janë në karakteristikat e mia”, tha Fabregas.

Mesfushori spanjoll “ngroh” stolin pasi vendin e tij në formacion e ka marrë N’Golo Kante, i cili shkëlqeu sezonin e kaluar me kampionët e Leicester.

Artikulli paraprakMilani rikthen sytë për të nënshkruar me Wilshere
Artikulli tjetërFOTO/ Lamtumirë Enrique, Barcelona gjen trajnerin e ri