Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas, ka folur pas fitores ndaj Middlesbrough dhe është pyetur për sezonin që kishte te Blutë.

Spanjolli ka thënë se ishte një vit i vështirë, por atij i pëlqejnë sfidat.

“Ishte një vit i vështirë. Jam mësuar të luaj më shumë, por mendoj se jam përmirësuar”.

“Shumë lojtarë më kanë thënë se nuk isha lojtari që Conte dëshiron dhe se duhet të largohesha”.

“I dua sfidat, por kur kam qenë në fushë kam dhënë kontributin tim dhe ia kam dal mirë”, ka thënë Fabregas.

Artikulli paraprakYlli shqiptar në top-10 të Serie A…..
Artikulli tjetërFormacionet e mundshme: Juventus – Monaco