Chelsea dhe Manchester City pa kurfarë problemesh kanë kaluar në raundit tjetër të FA Cup.

Londinezët e Chelsea fituan me rezultat të thellë 4:0 ndaj Brendford, kurse Manchester City fioi 0:3 në udhëtim te Crystal Palace.

Nga ana tjetër Tottenham përpak sa nuk u turpërua në shtëpi nga Wycombe edhe pse në pjesën e parë ishte në disavantazh prej prej 0:2, megjithatë të përzgjedhurit e Pochettino arritën në fund të nxjerrin një fitore prej 4:3.

Artikulli paraprakBayern fitoi me rezultat të ngushtë, sikurse Leipzig, Koln i pamëshirshëm ndaj Darmstadt
Artikulli tjetërZYRTARE/ Merr fund dilema, Pato kryen testet mjekësore me skuadrën e re