Sipas raporteve të mediave gjermane dhe britanike, skuadra angleze e Everton është duke synuar të transferojë anëtarin e Wolfsburg, Julian Draxler, i cili tashmë ka shprehur hapur dëshirën për tu larguar.

Raportohet poashtu se ky operacion do të jetë i vështirë për Everton, pasi që Wolfsburg kërkon 70 mln euro.

Artikulli paraprakMilani i kinezëve starton me 100 mln euro në merkato, kurse 350 mln të tjera..?
Artikulli tjetërNisin bisedimet: Balotelli shumë pranë kalimit në futbollin holandez