Skuadra italiane Fiorentina nuk është aspak e intersuar ta shet sulmuesin fantastik kroat Nikola Kalinic, pasi deri më tani ka refuzuar të gjitha ofertat që i kanë ardhur klubit nga Firenca.

Por, përkundër këtij fakti, Everton po tenton t’i bindë zyrtarët e Fiorentinës me një ofertë që peshon 25 milionë euro, mirëpo duket se për marrëveshje eventuale klubi nga qyteti i famshëm Liverpool, duhet të rrit ofertën për 10 milionë të tjera.

Artikulli paraprakChe Bar – 1 fitore dhe 1 humbje, Fisi ne finale per tri pike
Artikulli tjetërRoma afër brazilianit të Torinos