Ditëve të fundit janë shpeshtuar spekulimet për një ofertë konkrete të Bayern Munchën për yllin belg të Everton Romelu Lukaku, i cili shihet si pasues i Lewandowski te klubi bavarez.

Sipas mediave gjermane dhe angleze, Everton i është përgjigjur Bayernit në lidhje me sulmuesin Lukaku dhe nëse e duan kartonin e tij zyrtarët e Bayern do të duhet të paguajnë hiq më pak se 73 mln euro.

Artikulli paraprakBolt në rolin e “D.J”
Artikulli tjetërShpellen më mirët e edicionit të kaluar në La Liga