Everton e fitoi ndeshjen si me lojë ashtu edhe me rezultat përballë Manchester City 4:0, që sipas asaj që u pa në lojë, ishte triumf më i lehtë se që ishte pritur, apo më saktë fitoi më lehtë se ndaj ndonjë skuadre mesatare.

Romelu Lukaku e nisi serinë e golave për të vazhduar Kevin Miralas me të nis pjesa e dytë. Tom Davis realizoi golin e tretë ndërsa të fundit përforcimi më i ri Ademola Lookman që i dha shuplakën e fundit Pep Guardiolas, i cili duhet ta kuptojë përfdimisht me lojtarët që i ka në dispozicion janë të harxhuar dhe nuk janë të denjë për asgjë.

 

 

Artikulli paraprakMilot Rashica shënoi gol ndaj Twentes së Bersant Celinës
Artikulli tjetërZyrtare: Llapi përforcohet fuqishëm në shtabin teknik