Sonte shumë skuadra evropiane mund ta sigurojnë kualifikimin në Europa League.

Milan e pret në shtëpi skuadrën skoceze Celtic, që po kalon një moment të vështirë. Përballje vendimtare edhe për Napolin e Hysajt dhe Rrahmanit që është mysafir në Holandë te AZ Alkmaar.

Ndërkohë Roma e Marash Kumbullës, e cila ka siguruar kualifikimin, do të ketë përballë Young Boys, ndërsa Arsenali dhe Tottenham do të luajnë kundër Rapid respektivisht Lask.

Këto janë ndeshjet që do të luhen sonte:

GRUPI A:

Roma-Young Boys ora 21:00

Cluj-CSKA Sofje ora 21:00

GRUPI B:

Arsenal-Rapid ora 21:00

Molde-Dundalk ora 21:00

GRUPI C:

Nice-Leverkusen ora 21:00

Slavia Praga-Beer Sheva ora 21:00

GRUPI D:

Benfica-Lech Poznan ora 21:00

Rangers – St.Liege ora 21:00

GRUPI E:

Granada-PSV ora 21:00

Omonia-PAOK ora 21:00

GRUPI F:

Alkmaar-Napoli ora 21:00

Sociedad-Rijeka  ora 21:00

GRUPI G:

AEK – Braga ora 18:55

Zoria-Leiceter ora 18:55

GRUPI H:

Milan-Celtic ora 18:55

Lille-Sparta ora 18:55

GRUPI I:

Qarabag-Maccabi ora 18:55

Sivaspor-Villarreal ora 18:55

GRUPI J:

LASK-Tottenhem ora 18:55

Antverp-Ludogorets ora 18:55

GRUPI K:

CSKA-Wolsberger ora 18:55

Feyenord – D.Zagreb ora 18:55

GRUPI L:

Crvena Zvezda – Hoffenheim ora 18:55

Gent-Slovan – Liberec ora 18:55

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here